Twitter, Artık Direkt Mesajları Filtreleyecek! - Teknozizi
Twitter, Artık Direkt Mesajları Filtreleyecek! - Teknozizi

Twitter, Direkt Mesaj (DM) üzerinden iletişim kurmayı seven kullanıcıları sevindirecek yeni filtreleme özelliğini sundu.

Geçtiğimiz yaz, sosyal ağ DM sekmesine pek çok özellik eklemişti ve temelde kendi bağımsız sohbet uygulaması haline geldi. Ardından şirket herkesin müşteri hizmetleri için Twitter DM’lerine bağımlı kalmasını sağlamaya çalıştı. Bugün şirket, DM’ler için kullanıcıları kötüye kullanım ve istenmeyen mesajlardan koruyan yararlı bir filtre ekleyen yeni bir “İstek” gelen kutusunu ekledi.

Şirketin bugün açıkladığı bir haberde, “Sendikalarınız açıksa ve takip etmediğiniz biri sizi mesajlarsa, taleplere girecek” dedi. “İsteklerden, o mesajı kabul edebilir veya silebilirsiniz, kabul ederseniz gelen kutunuza gidecektir.” Twitter’ın güncellenmiş destek sayfasına göre , mesajın silinmesi, o kullanıcının ileride sizinle iletişim kurmasını engellemiyor (bunun için engellemeniz veya kapatmanız gerekecektir tabi) ancak ileti talepleriniz temizleniyor. Geçmişte bir kullanıcıdan gelen bir mesajı kabul ettiyseniz, o kullanıcıdan gelen yeni mesajlar, yine de o kişiyi takip etmese bile doğrudan gelen kutunuza gidecek.

İLGİLİ HABER:   Twitter'a Muhteşem Bir Özellik Geldi: Otomatik Gece Modu!

Kısacası yeni güncellemeyle Twitter’da da artık DM’ler tek bir kutuda toplanmayacak ve kişinin öncelikle onayına sunulacak. Yenilenen Direkt Mesajlar kutusunda İstekler bölümü yer alıyor. Kullanıcı kabul etmesi halinde ilgili mesaj gelen kutusuna taşınacak. Silmesi durumunda o kişinin gelecekte de direkt mesaj göndermesini engelleme durumunu oluşturmayacak. Bunun için hesap engelleme veya sohbeti bildirme seçenekleri sunuluyor. Ek olarak medya içeren direkt mesajlar alıcı kabul edene dek görünür olmayacak.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...