Twitter Fenerbahçe İçin Özel Hashtag Ekledi! - Teknozizi
Twitter Fenerbahçe İçin Özel Hashtag Ekledi! - Teknozizi

Fenerbahçe, Final Four’da bu kez şeytanın bacağını kırmaya çok yakın. Twitter ise finallerin favorisi takımımıza özel, güzel bir jestle karşımızda.

Basketbolda dünyanın en önemli organizasyonlarından kabul edilen ve “basketbolun şampiyonlar ligi” olarak lanse edilen THY Euroleague’de son yıllarda yakaladığı başarılı çıkışı bu sene daha da sağlam şekilde sürdüren Fenerbahçe, geçtiğimiz yıl olduğu şeklinde bu yıl da Final Four’a kalmayı başardı. Ve çoğu basketbol otoritelerine bakılırsa Fenerbahçe, bu yıl Final Four’un tartışmasız en büyük favorisi konumunda. Bir de üstüne Final Four’un bu yıl ülkemizde gerçekleşecek olması, Fenerbahçe’nin arkasında ekstradan bir itici güç oluyor.

İşte çünkü Fenerbahçe’ye, Final Four için olan destek ciddi şekilde artmış durumda. Bu desteğin en çok yaşandığı yer ise tahmin edebileceğiniz şeklinde toplumsal medya. Bu sosyal medya devlerinden biri olan Twitter ise, ilk defa bir Türk takımına özel hashtag açarak Türk taraftarları memnun etti. Fenerbahçe’ye destek amaçlı olarak oluşturulan #Fener4Glory hashtag’i ile attığınız tweet’lerde, ekibin amblemi de yer almakta.

İLGİLİ HABER:   Okullar Açılınca İsyan Eden 5 Liseli!

İlk maçını Real Madrid ile 19 Mayıs Cuma günü oynayacak Fenerbahçe’ye canı gönülden başarılar diliyoruz. Final Four, bu yıl Türkiye’de olacağından kupa teknik olarak İstanbul’a gelmiş durumda. Umarız Final Four’un bitiminde de kupa İstanbul’da kalmaya devam eder.

Hashtag Nedir?

Twitter ile başlayıp instagram ile devam eden ve facebook’un da desteklemesiyle son noktasına ulaşan hashtag sosyal medya dendiğinde akla gelen en önemli terimlerden biri.

Son dönemlerde dünyada ve ülkemizde meydana gelen olaylarda da etkisini gördüğümüz hashtag, insanların topluca bir araya gelerek düşüncelerini anlık olarak paylaşma imkanı da sağladığı için kullanımı gün geçtikçe daha da artmaktadır.

Yine aynı şekilde dizilerde ve haber programlarında da kullanılmasıyla gün geçtikçe hayatımıza girmektedir. Özellikle haber programları ve talkshowlar  izleyicilerden programla ilgili soru ve görüşlerini açtıkları konu başlıklarıyla hashtaglar yoluyla almaktadır.

KAYNAK: WebTekno

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...