Twitter, Yumurta Avatarlarını Değiştiriyor! - Teknozizi
Twitter, Yumurta Avatarlarını Değiştiriyor! - Teknozizi

Cinsiyeti belirsiz bir kişi ile tanışma fırsatı, Twitter yeni güncellemesinde yumurta profilinden ayrılıp cinsiyetsiz logo koyacak.

Twitter, yeni üye olan kullanıcıların profilinde yumurta ekliyordu ama bu özelliği kullanımdan kaldırmayı düşünüyor. Twitter’ın yeni avatarı cinsiyeti belli olmayan bir kuru kafa modeli kullanıcak.

Renkli yumurtadan leke siluetine (Bir şeyin tek renk olması) geçiş, heyecanla yapılan yeni bir imajın, özellikle kullanıcıları profillerini daha fazla özelleştirmeye teşvik etmek amacıyla daha az ilgi çekici ve yer tutucu gibi hissettiği anlamına gelen, kasıtlı bir değişikliktir.

Duyuru sonrası ayrıntılı olarak şirket, “jenerik, evrensel, ciddi, markasız, geçici ve kapsayıcı” bir hedefin sonuçlarını sağlayan nihai bir sonuca ulaşmak için sayısız yinelemeler gerçekleştirdi.

İLGİLİ HABER:   Avatar'ın Filmlerinin Tüm Çıkış Tarihleri Belli Oldu!

Reddedilen sonuçlar, diğer çeşitli belirsizliklerin Kafa şekilleri, manzara ve yalnızca gri şeritlerden oluşan bir tasarım olacak.

Ek Olarak;
Twitter blogu, son yıllarda anonim Twitter yumurtasının sosyal paylaşım ağında küfürlü ve rahatsız edici davranışlarla ilişkili olduğunu kabul ediyor.

Şimdi o yumurtaları ortadan kaldırmak en azından sorun olduğunu kabul ederken, varsayılan görüntü değiştirildiğinde aslında bu sorunları çözmede somut bir adım olarak hizmet etmek yerine, kötüye kullanım konularında fark yaratır.

“Her ne kadar adil olmasa da, şirket yakın zamanda, yeni oluşturulan hesapları kullanıcıların zaman çizgilerinden uzak tutmaya yardımcı olmak için daha fazla araç sunmaya başlamıştır.”

Kaynak: http://www.theverge.com/2017/3/31/15139092/twitter-egg-default-avatar-grey-head-trolls-change

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...