Twitter'da Tasarruf Dönemi: Twitter Lite Geliyor! - Teknozizi
Twitter'da Tasarruf Dönemi: Twitter Lite Geliyor! - Teknozizi

Twiiter, daha önce facebook’ta gördüğümüz lite uygulaması şimdi yavaş internetler için olan yeni sürümü Twitter Lite’ı duyurdu.

Dünyanın her yerinde ne yazık ki internet hızları aynı şekilde değil örneğin Amerika’da çok yüksek olan internet hızı ülkemizde oldukça yavaştır.

Örneğin dünyanın en büyük nüfusuna sahip ikinci ülkesi Hindistan’ın interneti çok zayıf ve pazar payı çok büyük olduğu için, teknoloji firmaları onlara özel telefonlar çıkarmaya çalışıyorlar.

Facebook’un bu tarz sorunlara çözümünü eminim biliyorsunuzdur. Facebook, interneti zayıf olan kullanıcılar için Facebook Lite uygulamasını sunuyor. Bu uygulama, telefonlarda daha düşük veri harcamasını ve telefonların daha hızlı çalışmasını sağlıyor.

Bugün ise Twitter kullanıcıları için yeni geliştirdiği Twitter Lite uygulamasını duyurdu.

Özellikle internete erişiminin az olduğu yerlerde veri üzerinde %70’e varan tasarruf sayesinde yaklaşık %30 daha hızlı Twitter deneyimi sağlayan Twitter Lite, görüntüleri ve videoları yalnızca siz isterseniz açıyor.

İLGİLİ HABER:   Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Twitter hesabını kapatıyor!

Peki Twitter Lite Bizlere neler sunuyor?

Twitter Lite; sizin timeline’ınız, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor.

Twitter Lite geliştirilirken Google ile ortak çalışılmış. Bu yüzden Twitter Lite kullanılırken Android telefonunuza bildirimler sorunsuz bir şekilde geliyor, ancak iPhone’larda bildirim alamayacaksınız. Bunu kısa sürede çözeceklerine inanıyoruz.

Twitter Lite uygulaması için indirmeniz gereken herhangi bir uygulamaya gerek yok. Tek yapmanız gereken telefonunuzda kullandığınız herhangi bir tarayıcıya girip mobile.twitter.com adresine gitmeniz. Buradan veri tasarruf modunu açmak için profilinize tıklayıp “Veri Tasarrufu” demeniz yeterli olacaktır.

Twitter Lite İçin Bağlantı : https://lite.twitter.com/

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...