Twitter'ın Masaüstü Görünümünü Değiştirdi! - Teknozizi
Twitter'ın Masaüstü Görünümünü Değiştirdi! - Teknozizi

Sosyal medya ağı olan Twitter masaüstü sürümünde yeni bir özellik ekledi.

Twitter, yeni özelliğini kullanıma sundu bu yeni özellik Instagram ve Facebook’ta gördüğümüz anlık paylaşımlar, ilk Instagram üzerinden tanınan bu özellik daha sonra Facebook’ta roket şeklinde görünmüştü ve tepki ile karşılandı şimdi de Twitter, bu özelliği kullanıcılarına sundu.

Twitter’da ki bu anlık ne işe yarıyor?

Evet, bu anlık sembolü twitter’ın yeni özelliği ve bu özellik bizlere sizlere herkese o an ilginç paylaşılan bir gönderiyi sizlere daha rahat bulabilmenizi sağlıyor. Tabi bu özellik önceden de vardı, kişinin veya sayfanın profiline girdiğinizde en son sekme de anılar kısmı bulunmaktaydı ama twitter bu özelliği daha rahat bulabilmemiz adına anasayfa’sının sekmeler kısmına ekledi.

İLGİLİ HABER:   Facebook Sanal Gerçeklik Platformunda 

Aşağıdaki Resimde Örneği Görebilirsiniz.

Twitter’da Facebook’un özelliklerini mi çalıyor?

Hayır, neden hayır biliyor musunuz çünkü twitter’ın bu anılar sekmesi facebook ve instagram’dan özentilik bir durum değildir. Twitter’ın kendine özgü bir özelliğidir. Ancak bu özelliği Instagram ve Facebook’un anlık ilginç gönderilerine benzetilmektedir.

Facebook’ta ki Roket Sembolü Ne İşe Yarıyor?

Facebook tarafından tamamen sizin ilginç bulacağınızı düşündüğü içeriklerle doldurulacak. Tamamlayıcı olarak nitelendirilen bu akışta popüler haberlere, videolara ve fotoğraflara yer vereceğini belirtiliyor. Bu kararda kullanıcılardan gelen, henüz bağlantı kurulmamış yeni içerikleri kolayca keşfetmenin bir yolunun sunulması yönündeki taleplerin etkili olduğu vurgulanıyor.

Facebook’un Roket işaretine ait görüntü?

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...