Uçak'ta Müzik Dinlerken Kulaklığı Patladı! - Teknozizi
Uçak'ta Müzik Dinlerken Kulaklığı Patladı! - Teknozizi

Lityum-iyon pilin yaratıcılarından biri olan John B. Goodenough, gerçekten daha iyi bir güç kaynağı bulmak için iyi bir nedene sahiptir.

Lityum iyon piller, büyük bir telefon, bir çocuk oyuncağı veya bir çift kablosuz kulaklık olsun, hangi cihazı çalıştırdıklarından bağımsız olarak ateş yakma potansiyeline sahiptir.

Pekin’den Melbourne’a uçan bir uçak’ın içindeki yolcu kadın bunu zor yoldan bulmuştur. Yüksek sesli bir patlama sesi ile uyandı ve “yüzünde yanma hissetti” sebebi ise kablosuz kulaklığın patlamasıydı.

Kadının Yaptığı Açıklamasında ;
“Bir an bir patlama oldu ve kulağımı hissetmiyordum, patlayan kulaklıkta kıvılcımlar çıkıyordu ve az miktarda ateş vardı. Ayağımı onlara damgalamaya devam ederken, uçuş görevlileri onlara zaten bir kova su doldurdular. Onları uçağın arka tarafındaki kovaya koydular.” dedi.

Elektronik cihaz üreticileri yeni modeller ürettikleri için kablosuz cihazların sayısı artabilir bu nedenle Avustralya Taşımacılık Emniyet Bürosu, uçakta pil güvenliği konusunda yolcuya hatırlatmak için bu şansı yakaladı.

İLGİLİ HABER:   Marshall Kablosuz Kulaklığı Monitor Bluetooth Modelini Tanıttı

Fakat yolcular tekneleri gemiye getirmek için izin verildiğinden, insanların dikkatli olsalar bile bunun gibi bir şeyin asla gerçekleşmeyeceğine dair bir garanti yoktur.

Bu özel duruma gelince, yolcu kulaklıkların pilini ve kapağını uçak tabanına eritip kabin içine yanan elektronik kokusu doldurduğunu söyledi.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...