WhatsApp Hikayeler, Snap'in Kullanıcı Sayısına Fark Attı! - Teknozizi
WhatsApp Hikayeler, Snap'in Kullanıcı Sayısına Fark Attı! - Teknozizi

Hep Instagram’dan bahsederdik, Snapchat’i geçti diye ama bu sefer Facebook’un bünyesinde bulundurduğu bir diğer uygulaması WhatsApp’ta Snap Inc. farkını attı.

Facebook elinde bulundurduğu büyük kitle sayesinde Snapchat’i yavaş yavaş yok etmeye devam ediyor. WhatsApp’in hikayeler özelliği tartışmalara sebep olsa da Snapchat’in kullanıcı sayısını aşmış durumda.

Facebook şirketi Snapchat’i bitirmeye yönelik çalışmalarında kullanıcıları tarafından beğenilmese bile ısrarla tüm uygulamallarına getirdiği anlık durum özelliği WhatsApp, kullanıcıları tarafından çok fazla tepki çekmişti işin doğrusu ancak tekrardan WhatsApp durumlarının yerine gelen ve alınan tepkiler sonucunda hem Snap atma hem de durum yazma özelliği birlikte kullanıma bizlere sunmuştu.

Gelinen son noktada ise WhatsApp’ın Hikayeler özelliğinin aktif kullanıcı sayısı Snapchat’in toplam kullanıcı sayısını geçmiş durumda.

Facebook‘un CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamsında “WhatsApp’ın şu anda 1.2 milyar aylık kullanıcıya sahip olduğunu” söyledi.

İLGİLİ HABER:   Facebook, topluluk yardımı özelliğini hayata geçiriyor

Nitekim Facebook uygulamasına gelen Hikayeler’in 1.9 milyar kullanıcıya rağmen neredeyse hiç kullanılmaması konusunda Zuckerberg’in yaptığı bir açıklama yok.

Instagram Hikayeleri ise şirketin en beğenilen özentilik versiyonu olarak geçen ay 200 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. WhatsApp’ın benzer özelliği ise 175 milyon aylık kullanıcıya ulaştı. Kısaca an itibariyle Facebook Snapchat’i 2 koldan köşeye sıkıştırmış durumda. Zira sadece sarı renginin kendine has özellik olduğu Snapchat’in kullanıcı sayısı 161 milyonda kalıyor.

Özellikle Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamaları, genel olarak Snapchat’tan daha büyük ağlara sahip. Şirket, her ne kadar beğenilmese de elinde tuttuğu iddialı kitle sayesinde Snapchat’i daha çok ezecek gibi gözüküyor.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...