Whatsapp Sosyal Medya Platformu

Whatsapp, Facebook’a ait hizmetin gelişmekte olan pazarlarda hakimiyetini sürdürmesi nedeniyle Hindistan’da 200 milyon aylık aktif kullanıcıyı vurdu.

Geçtiğimiz Kasım ayında ülkede 160 milyon aktif kullanıcı bulunan WhatsApp, Hindistan en büyük pazar olmaya devam ediyor. WhatsApp’un kurucularından Brian Acton, şirketin “Hindistan’ın dijital ticaret vizyonuna” katkıda bulunma yollarını keşfedeceğini söyledi.

WhatsApp basit, güvenli ve vizyonu (hükümet inisiyatifi) Digital India ile aynı doğrultuda. Acton.

Bir günlük gezisinde Hindistan’ın BT Bakanı Ravi Shankar Prasad ile bir araya gelerek, WhatsApp’ın kırsal alanlardaki ve yoksul bölgelerdeki insanlara ticari mesajlaşma ve mobil ödemeler konusunda daha fazla yardımcı olabilecekleri konularında konuşmalarını istedi.

Geçen sene, mobil cüzdan uygulaması olan Freecharge, iki kullanıcının onlarla para alışverişi yapmasına izin veren WhatsApp ile olan entegrasyonunu açıkladı.

İLGİLİ HABER:   Facebook'a Hatalı Şifreyle Giriş Yapabilmek Mümkün Olacak!

Acton, basın bildirisinde “Hindistan, bizim için çok önemli bir ülkedir ve arkadaşlarından, ailenizden ve topluluklarla bağlantı kurmak için WhatsApp’u kullanan 200 milyon insandan gurur duyuyoruz” dedi.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...