Whatsapp Nasıl Bir Arama Motoruna Dönüştürülür! - Teknozizi
Whatsapp Nasıl Bir Arama Motoruna Dönüştürülür! - Teknozizi

Bu makalede, bir WhatsApp botunu etkinleştirerek WhatsApp’ın bir arama motoru olarak nasıl kullanılacağını anlatacağım.

WhatsApp en popüler anlık mesajlaşma uygulamalardan biridir ve bu özellik, Wikipedia alıntıları, haber, sözlük vb. Şeklinde önemli bilgiler edinmek için kullanılabilir. Bu botu geliştiren ekip resmi WhatsApp ile herhangi bir şekilde ilişkili değildir.

Not: Burada kullanılan telefon numarası değişmeye devam eder, bu nedenle çalışmazsa vazgeçmeyin. Google’ı kullanın ve başka bir sayı arayın.

Facebook mülkiyetindeki WhatsApp anlık mesajlaşma uygulaması irtibatta kalmak ve multimedya ve grup mesajlaşma platformu olarak kullanmak için milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Facebook bu platformu satın aldı ve arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için WhatsApp’ı günlük kullanan geniş bir kullanıcı tabanı yakaladı.

Zaman zaman, bu popüler uygulamaya ilave işlevler sunmayı taahhüt eden birden fazla WhatsApp püf noktasına rastlıyoruz. Bugün size, arama motoruna benzeyen özelliği WhatsApp’a getirmek için oluşturulan bir WhatsApp botunu anlatacağız. Bu WhatsApp arama motoru botu Duta.in tarafından oluşturulur ve bazı İnternet özelliklerine WhatsApp mesajlaşma uygulamanızdan erişmenize izin verir. Bu sanal asistan benzeri özellik, sorgularınıza otomatik olarak yanıt vererek çalışır ve hareket halindeyken bilgi edinmenize yardımcı olur.

Wikipedia için bu WhatsApp botunu kullanarak haber güncellemelerini alabilir, alıntılar okuyabilir, tren bilgisini alabilir, şakalar okuyabilirsiniz.

Not : Bu Wikipedia WhatsApp botu yalnızca Hint sayıları için çalışır.

WhatsApp Search Engine Bot’ı telefonunuzda nasıl etkinleştirirsiniz?

Duta’nın WhatsApp Bot hizmetlerini alması çok kolaydır. Şu adımları izleyin ve şu an temel hizmetlerin tadını çıkarın:

  1. Botu başlatmak için, seçtiğiniz herhangi bir adla bir iletişim kurmanız (burada WhatsApp Bot’u oluşturmanız) ve bu numarayı eklemesi gerekir: + 91-7397682861
  2. Şimdi WhatsApp mobil uygulamasını çalıştırın ve bir grup oluşturun (burada WhatsApp Bot’tır). WhatsApp Bot kişisini bu gruba ekleyin.
  3. Artık hazırsın. Gruba daha fazla arkadaş veya aile üyesi ekleyebilir veya kendi WhatsApp arama botunun keyfini çıkarabilirsiniz.

WhatsApp Bot ile Wikipedia, Sözlük, Haber servisi vb kullanmak için Kodlar:

  1. Wikipedia bilgilerini almak için, Wiki SEARCHTERM yazın ve gruba gönderin.
  2. İngilizce haber kanalına katılmak için gruba + HABER gönderin (istediğiniz zaman -NEWS göndererek aboneliğinizi iptal edin)
  3. Grubun + DICT WORD göndererek bir kelimenin anlamını öğrenin .
  4. Gruba + CRICKET veya + FUTBOL göndererek Futbol veya Kriket kanalına katılın.
    Bir GK sınavını oynamak için gruba + GK göndermeniz yeterlidir.
  5. Daha fazla kod ve bilgi için Duta.in sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Bu WhatsApp botu WhatsApp ile herhangi bir şekilde ilişkili değildir. Bu tür WhatsApp botları internette çok yaygındır ve bunların birçoğu spam amaçlıdır. Bununla birlikte, bu WhatsApp arama botunun bu kusurlardan uzak olduğunu keşfettim. Yine de, bu özelliği dikkatle kullanın ve deneyiminizi aşağıdaki yorumlarıyla paylaşmanızı öneririz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...