WhatsApp, Sınırsız Dosya Paylaşım Özelliğini Test Etmeye Başladı! - Teknozizi
WhatsApp, Sınırsız Dosya Paylaşım Özelliğini Test Etmeye Başladı! - Teknozizi

Beta sürümünü kullanan birkaç geliştirici tarafından ortaya çıkartılan özellik, herhangi bir dosya türünü paylaşmamıza izin veriyor. Yani WhatsApp’ın dosya paylaşımına getirdiği format sınırı ortadan kalkıyor.

WhatsApp pek çok yeni özellik ve iyileştirme test ediyor, ancak bazıları bilinmeyen nedenlerden ötürü asla kamuya açıklanmıyor. Şirketin deney yaptığı son özellik, WhatsApp kullanıcılarının uygulamanın Android, iOS ve masaüstü sürümünü kullanarak her tür dosyayı paylaşmalarına izin verecek.

Şu an için, WhatsApp tüm dosya türlerinin paylaşımını desteklemez; bu nedenle, bazı durumlarda üçüncü taraf uygulamaları kullanmak zorunda kalacaksınız. İyi haber şu ki o kadar uzak olmayan bir gelecekte durum değişebilir.

Görünüşe göre, geliştirici zaten Android, iOS ve Windows Phone platformlarında sınırlı sayıda WhatsApp kullanıcısına yeni bir özelliği sunduğunu söyleyebiliriz. Şu anda yeni seçenek, kullanıcıların maksimum 100 MB (Android), 128 MB (iOS) veya 64 MB (masaüstü) dosya boyutlarını paylaşmalarını sağlıyor.

İLGİLİ HABER:   Whatsapp, Hindistan'ın En Büyük Sosyal Ağı!

WhatsApp, Sınırsız Dosya Paylaşım Özelliğini Test Etmeye Başladı! - Teknozizi

Yeni özelliği kazanan şanslı WhatsApp kullanıcılarından biriyseniz, büyük olasılıkla paylaşım bölümünün şu anda çok yavaş çalıştıklarını farkedeceksiniz; bu, özellik şu anda test ediliyor olması nedeniyle anlaşılabilir bir durum.

WhatsApp zaten kullanıcıların PDF ve Office belgelerini paylaşmasına izin veriyordu, ancak yeni özellikte eklenecek tek sınır dosyanın türüne değil boyutuna olacaktır.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...