Yeni Bir Hata Daha: Windows 7 ve Windows 8 Web Sitelerin Çökmesine Sebeb Olabilir! - Teknozizi
Yeni Bir Hata Daha: Windows 7 ve Windows 8 Web Sitelerin Çökmesine Sebeb Olabilir! - Teknozizi

Windows 7 kullanıcıları için çok kötü bir ay oldu. Yaygın WannaCry fidye yazılımı çoğunlukla Windows 7 makinelerine çarptı ve şimdi Windows 7 ve Windows 8 bilgisayarlarını yavaşlatacak ve çarpacak yeni bir hata keşfedildi.

Ars Technica raporlarına göre hata kötü niyetli bir web sitesi denemesinde ve dizin yolundaki “$MFT” adını taşıyan bir görüntü dosyası yüklemek için izin verdiğini. Windows NTFS dosya sistemi tarafından kullanılan özel meta veri dosyaları için “$MFT” kullanır olacak ve Windows 7 ve Windows 8 bu dizin adını doğru bir şekilde işleyememektedir.

İLGİLİ HABER: WannaCry Benzeri Virüs 1 Haftadır Her PC’de Dolaşıyor!

Varsayılan Internet Explorer tarayıcısıyla Windows 7 PC’de hatayı başarılı bir şekilde test etti. Bir web sitesi resminde “c: \ $ MFT \ 123” olan bir dosya adı kullanarak testimiz, bir makinenin PC’yi yeniden çalıştırmak için yeniden başlatmanız gereken noktaya kadar yavaşlatmasına neden oldu. Dosya sistemi bu dosyaya kilitlendiğinden ve diğer tüm uygulamalar dosyalara erişemediğinden, bazı makineler sonunda mavi ekrana geçebilir. Garip hata ki Windows 10 kullanıcılarını etkilemez ve “c: \ con \ con” başvurularında bir makinenin çökmesine neden olan Windows 95 ve Windows 98’deki eski bir soruna benzeri olarak görünmektedir.

İLGİLİ HABER:   Çocuğun Biri WannaCry Şakası İle Babasından Para Alıyor

NTFS hatası bu hafta başlarında keşfedildi ve Microsoft’a bildirildi. Microsoft’un bu sorun için bir düzeltme ne zaman vereceğini henüz belli değil ancak Windows Vista (desteklenmeyen), Windows 7 ve Windows 8 makineleri etkilemektedir.

Bu konu hakkında yoruma düşüncelerinizi bekliyoruz.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...