YouTube, Yeni Sanal Gerçekliğini Sundu: VR180! - Teknozizi
YouTube, Yeni Sanal Gerçekliğini Sundu: VR180! - Teknozizi

Google‘nin bünyesinde bulunan sosyal paylaşım platformu YouTube, son yıllarda yükselişe geçen sanal gerçeklik videoları için yeni bir format çıkardığını duyurdu.

VR180 videolar, 360 derecelik sanal gerçeklik videolarının net olarak yarısı şeklinde izleniyorlar. Sanal gerçeklik platformlarında 360 derecelik videolar yayınlamak devrim niteliğinde bir fikir değil, ancak YouTube’un bu işi standartlaştırmak ve yaygınlaştırmak için gösterdiği çaba takdir edilmelidir. Yeni formatın daha önce kullanımda olanlara göre hem içerik üretimini hem de izlemeyi daha kolay hale getireceğini düşünen dev marka, VR180 için oldukça umutlu.

Youtube üzerinden denemek isterseniz eğer, videolar masaüstü sanal gerçeklik deneyiminin iyileştirildiğini görebilirsiniz. YouTube’un sanal gerçeklik olayını sadece ona özel donanımlara bağlı kalmadan bütün platformlara yayma hevesi, bu kez güzel bir sonuç vermiş doğrusu. İster PC monitöründen, isterseniz de sanal gerçeklik gözlüğünden izleyin; videolar her türlü harika görünüyorlar.

İLGİLİ HABER:   Apple ve YouTube'un Açıklarını Bulan Türk Gencimiz!

YouTube, Yeni Sanal Gerçekliğini Sundu: VR180!

Henüz VR180 ile ilgili uygun videolar çekilebilecek kamera bilgisi yok anacak bir blog sitesinde, Lenovo ve LG gibi üreticilerin bu kameraları üretmek için çalıştıkları iddasını gündeme getiriyor.

Herkes VR’nin bir sonraki en büyük tüketici teknolojisi olacağının farkında ve YouTube da bu duyurusuyla VR konusunda agresif bir tutum sergileyeceğinin sinyallerini vermiş oldu.

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...