Youtube'nin Başlıkları Ve Açıklama Kısımları Çevirilebilecek - Teknozizi
Youtube'nin Başlıkları Ve Açıklama Kısımları Çevirilebilecek - Teknozizi

Youtube bir süre önce başlattığı çeviri desteğini bir adım daha ileri götürerek, videoların başlıklarının ve açıklamalarının da çevirilebilmesine imkan verecek.

Her gün milyonlarca videonun yüklendiği youtube’ta, her bölgeden ve her dilden videolar hazırlanıyor. Tüm dilleri anlamak mümkün olmadığından, ilginizi çeken bir videoyu izlemeniz kimi vakit imkansız hale geliyor. Buna son vermek için seyircilerinden destek alan youtube, bir süre önce devreye aldığı çeviri özelliği ile yayıncılarının izin verdiği videoları, izleyicilerin kendi dillerine çevirmesini olası kılıyordu.

Topluluk katkıları başlığı altında sunulan bu özelliği daha da geliştirmek için harekete geçen youtube, artık başlıkların ve açıklamaların da başka dillere çevrilebilmesine izin vereceğini açıkladı. Sadece birkaç tıkla videoların başka dillere çevrilebilecek olmasından dolayı çok mutlu ve heyecanlı olduklarını da belirten youtune yetkilileri, bu özelliği tanıtabilmek ismina bir de video hazırladılar.

İLGİLİ HABER:   Hayatında Hiç Uçağa Binmeyen Tamirci, YouTube Videolarından Uçak Yaptı

Sitenin tanınmış yüzlerinden alex dainis, yeni özelliğin detaylarını anlattı. Genetik özelinde ilmi içerikler üreten dainis, bu özelliğin kullanıma açılmasının peşinden videolarının fransızcadan, çinceye kadar onlarca dile çevrilmeye başlandığını ve bunun söylediklarını çok daha çok kişiye duyurma şansı verdiğini de belirtti. Hazırlanan o videoyu aşağıdan seyredebilirsiniz.

KAYNAK: http://www.tamindir.com/youtubeta-basliklar-ve-aciklamalar-da-cevirilebilecek_h-20721/

Bu Haber Hakkında İçinizden Geleni Yazın...